דבר המנכ"ל 02-2013

אלדד גרופיחברים יקרים שלום,
בימים אלה אני מציין שנה לתפקידי כמנכ"ל האיגוד, שנה מלאת אתגרים, עניין והנאה רבה.
בשנה זו, קיימנו ימי עיון במוסדות התרבות המחודשים של תל אביב, התארחנו בירושלים במסגרת 'פסטיבל ישראל', קיימנו קורס למנהלי תרבות ובמסגרתו שמענו הרצאות מרתקות ויצאנו לסיורים מעשירים ומלמדים בגליל המערבי, במועצה האזורית חוף אשקלון ועוד..

וכמובן 'הכנס השנתי למנהלי תרבות' שהתקיים השנה באילת בו נכחו והשתתפו ראש עיריית אילת מר מאיר יצחק הלוי, ראש העין מר משה סיני, מנכ"לית משרד התרבות גב' אורלי פרומן וראש מינהל התרבות מר שמעון אלקבץ וכמובן אורחים ומרצים נוספים.
זה המקום להודות לחברי ועדת השתלמויות באיגוד ובראשם חיים בן שמעון (חב"ש), אשר מקיימים ישיבות ובונים תוכנית פעילויות במחשבה רבה ובדיון מעמיק.
מתגובות חלק גדול ממשתתפי הכנס השנתי עולה כי המפגשים בין חברי האיגוד משמעותיים. מתקיימת למידה והפרייה הדדית, הכנסים מחזקים את החברים ושיתופי פעולה לא מעטים נוצרים ומתהווים במפגשים אלה.
תוכנית עבודה 2013: ועדת ההשתלמויות סיימה להכין את תוכנית העבודה לשנת 2013 התוכנית תבוא לאישור הנהלה (בישיבת ההנהלה הקרובה), ורק אח"כ נוכל להביא לידיעתכם פרטים מדויקים ותאריכים (יועברו אליכם עד לסוף חודש זה).

  • יום עיון וסיור בגליל המערבי.                                    מרץ 2013        
  • יום עיון וסיור בירושלים (פסטיבל ישראל)                 מאי 2013
  • יום עיון וסיור בראש העין                                          יוני 2013
  • יום עיון בנושא פרינג' בתל-אביב                             יולי 2013
  • כנס שנתי באשדוד                                                  אוקטובר 2013
  • כנס סיכום שנה    (לקביעה)                                    דצמבר 2013
  • במקביל יתקיים קורס מנהלי תרבות במהלך שנת הפעילות.

בטיחות באירועים המוניים: מתקיימות ישיבות עבודה לא מעטות בתחום זה ובימים הקרובים נביא לידיעתכם מידע מעודכן יותר בנושא.
מופעים בעם: העבודה מול 'מופעים בעם' הולכת ונעשית ברורה יותר. צוות של מספר חברים יהיה שותף בתהליכי העבודה מול הרשויות וילווה את ההתקשרויות וההסכמים.
מפעל הפיס: ביוזמת יו"ר האיגוד דרור שור התקיימה ישיבה ביחד עם מפעל הפיס, בה נתבקשנו להיות שותפים למיזם של 'שבוע תרבות' ברשויות המקומיות. סוכם כי מפעל הפיס והאיגוד יפעלו לשיתוף פעולה במיזם זה. ישיבה נוספת תתקיים בתחילת חודש מרץ ואת סיכומה נביא לידיעתכם.
לימודי לתואר ראשון בניהול תרבות: ביחד עם מרכז השלטון המקומי, נערכו מספר בדיקות ונראה כי יומלץ לקיים זאת במתכונת של יום בשבוע בחוג ללימודי תרבות, יצירה והפקה ב'מכללת ספיר'. הצהרת כוונות חיובית של 'מכללת ספיר' התקבלה זה מכבר ופרטים אודות הלימודים ימסרו בהקדם.
נפרדנו בתחילת החודש מחברתנו אילנה ברנע  ז"ל, אשר הלכה לעולמה. אילנה אשר לה זכויות רבות בהקמת האיגוד ומי שהייתה ממייסדות האיגוד. אילנה הייתה הראשונה בארץ להקים מפעלי מנויים בכפר סבא והייתה מאושיות התרבות בארץ. יהי זכרה ברוך.
האיגוד מבקש לסייע ולעזור לכל מנהל/ת בתחום עבודתו. לא מעט פניות הגיעו אלינו ממנהלי תרבות ובחלקם אף הצלחנו להיות לעזר רב.
בהזדמנות זו אני מבקש להודות גם ליושבי הראש של האיגוד (דרור שור ושמי אמסלם) ולמזכיר האיגוד (אלי שגיא) על תמיכתם הרבה ועל אמונם.
לרשותכם,
אלדד גרופי
מנכ"ל האיגוד

קליפ השבוע

La Garriga Is Playing For Change Too

 

Van Gogh Alive

Van Gogh Alive

אתם כאן: דף הבית משולחן המנכ"ל דבר המנכ"ל