דבר המנכ"ל 02-2013

אלדד גרופיחברים יקרים שלום,
בימים אלה אני מציין שנה לתפקידי כמנכ"ל האיגוד, שנה מלאת אתגרים, עניין והנאה רבה.
בשנה זו, קיימנו ימי עיון במוסדות התרבות המחודשים של תל אביב, התארחנו בירושלים במסגרת 'פסטיבל ישראל', קיימנו קורס למנהלי תרבות ובמסגרתו שמענו הרצאות מרתקות ויצאנו לסיורים מעשירים ומלמדים בגליל המערבי, במועצה האזורית חוף אשקלון ועוד..

קרא עוד...

Van Gogh Alive

van gogh

וותרו על התפיסה המסורתית של ביקורים במוזאון, סלקו את המחשבה של הליכה על קצות האצבעות לאורך גלריות אמנות דוממות כדי לבחון יצירות מופת ממרחק, שנו את הדרך בה אתם מתקשרים עם תוכן, עוררו את החושים שלכם, וקראו תיגר על התפיסה שלכם לגבי מה "תערוכה" יכולה להיות.

קרא עוד...

עכו-אמן  תושב  בעיר

עיריית עכו, משרד התרבות והספורט, פסטיבל עכו
קול קורא להשתתפות בפרויקט
אמן  תושב  בעיר  עכו

עירית עכו, פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ומשרד התרבות והספורט פונים לאמנים לקבלת הצעות להשתתפות בתכנית "אמן תושב" שמתקיימת בעיר משנת 2002. התכנית מאפשרת לאמן לגור ולפעול בעיר עכו במשך שלושה חודשים, וליצור עבודה בשיתוף עם הקהילה המקומית.

קרא עוד...

במת החברים

והפעם עם אביב בן ישי - מנהל אגף האירועים העירוני חברת "כיוונים" באר שבע

"כדי להגשים חלום אחד קטן יש צורך במיליון חולמים שלא עוצמים את עיניהם
כדי להגשים חלום אחד קטן יש צורך במיליון חולמים שלא אוטמים את אוזניהם"

אני , אביב בן ישי , מנהל אגף האירועים העירוני בעיר באר שבע מאמין כי עיריית באר שבע בשיתוף עם חברת "כיוונים" – אגף האירועים והמוסדות השונים הפועלים בעיר הביאו לשיפור איכות חייהם של תושבי העיר, באמצעות קידום תחום התרבות והאמנות והעלאתו אל ראש סדר היום הציבורי תוך מתן מענה הולם לכלל תושבי הדרום.

אביב בן ישי

קרא עוד...

הסדרה הישראלית | תיאטרון נוצר בת ים
10 הצגות, 10 שיחות, 20 דוברים

 

arava2מה זה להיות ישראלי? מה זה לדבר עברית? מה זה לחיות בארץ העתיקה חדשה הזאת ומה התרחש כאן בין כיבוש כנען על ידי יהושע לכיבוש McDonald ?
במהלך חודש פברואר 2013 תעלה להקת תיאטרון נוצר סדרה מיוחדת של ההצגה 'ערבה' זוכת ציון לשבח במסגרת פרס היצירה בתחום הציונות על הבימוי יוצא הדופן. בכול אחד מערבי הסדרה יקדים להצגה שיח פומבי על יין ופירות יבשים של זוג משוחחים: מעולם האמנות, התקשורת, האקדמיה והחברה -  מי אנחנו, למה אנחנו ואיך אנחנו כאן – כובשים או חלוצים? ילידים או נוודים? כול ישראל חברים או אדם לאדם זאב?

קרא עוד...

מכתבו של חברינו משה דה גרציה ליאיר משיח
בעקבות סיור מקצועי בכפר סבא

 

grasiaליאיר משיח והצוות המארח!!!
היה לנו עונג צרוף לבקר אצלכם בעשייה הנפלאה של חינוך למוסיקה.
מן הראוי שעיריות נוספות יבואו לראות וללמוד כיצד ניתן לפתח את התחום, כאשר מראש העיר ומטה, באמצעות מנהל אגף מנוסה ,מוכשר ומסור מלווה ב"משוגעים לדבר" ומנהלות בתי ספר, הופכים בתי ספר רגילים, לחממה למוסיקאים לעתיד והחינוך המוסיקלי ממנף את בית הספר בהיבטים נוספים, גם במישור הפרטני וגם הכיתתי והבית ספרי והכמות הופכת לאיכות ומן המסד הזה בונים עיר לתפארת.

קרא עוד...

פסטיבלים, אירועים והפקות מיוחדות

Een festival bij Anvers Alexanderאתם מוזמנים להעביר מידע אודות הפסטיבלים והאירועים המיוחדים שלכם.
המידע יפורסם באתר האינטרנט של האיגוד (אשר מנוהל מעתה ע"י איסי וינטר)
כמו כן אתם (יותר) ממוזמנים לקחת חלק פעיל יותר בדף הקהילה של האיגוד.

קרא עוד...

אירוח בוגרי החוג "תרבות, יצירה והפקה" של מכללת ספיר במרכז ענב

מרכז ענבבשבוע שעבר אירח איגוד מנהלי תרבות את בוגרי המחלקה ללימודי "תרבות, יצירה והפקה" במכללת ספיר - במרכז ענב בתל אביב. במפגש לקחו חלק פרופ' נורית גרץ - ראש המחלקה לתרבות, יצירה והפקה, מר שמעון אלקבץ  - ראש מינהל תרבות במשרד התרבות,  ד"ר עירית פוגל - מנהלת המחלקה לתיאטרון ופרינג' במינהל התרבות,  ד"ר עמרי הרצוג - יו"ר ועדת ההוראה, מכללת ספיר, גב' שירה לפידות - ראש המסלול לניהול תרבות, מכללת ספיר, ואורחים נוספים.

קרא עוד...

מאמרים נוספים...

תתי-קטגוריות

קליפ השבוע

La Garriga Is Playing For Change Too

 

Van Gogh Alive

Van Gogh Alive

אתם כאן: דף הבית משולחן המנכ"ל